Poznańskie Autobusy - Poznańskie Autobusy

Wracamy do przetargu w Koziegłowach, który spółka Transkom ogłosiła w czerwcu 2018r. w ramach dofinansowanego przez Unię Europejską programu "Zakup małych autobusów niskoemisyjnych w celu dowożenia pasażerów do dworca Czerwonak oraz dworca Owińska":

Przetarg na nowe autobusy dla Transkomu

Pomimo nie wyśrubowanych wymagań dotyczących czasu dostawy nowych pojazdów, co ostatnio jest bardzo istotnym elementem w postępowaniach przetargowych ze względu na duże obłożenie właściwie wśród wszystkich kluczowych producentów, którzy startują w polskich przetargach, Transkom nie otrzymał żadnej oferty i 21 września unieważnił przetarg.

28 listopada powtórzono przetarg bez zmian w specyfikacji technicznej, która została krótko opisana w poprzednim artykule. Liczba punktów, które można zdobyć za ofertę, została uzależniona w 60% od ceny, a w 40% od warunków gwarancji. Minimalny okres udzielonej gwarancji na cały pojazd to 36 miesięcy, które jest warte 10 punktów. Za każde dodatkowe 12 miesięcy można uzyskać 10 punktów więcej (aż do osiągnięcia wartości równej 40).

Początkowo termin składania ofert wyznaczono na 12 grudnia 2018r., jednak przesunięto go na 9 stycznia 2019r. Jednocześnie zmieniono warunki dotyczące zapłaty faktury przez zamawiającego, gdzie znacząco skrócono czas z 7 miesięcy do 30 dni.

Być może ten zapis był powodem, dlaczego żaden z producentów nie chciał wcześniej złożyć oferty (pomimo dobrych warunków), co nie byłoby zbyt dziwne, bo nikt przecież nie będzie inwestował w pojazdy setek tysięcy złotych, tylko po to, żeby tak długo czekać na zapłatę. W tym czasie firma z czegoś musi się utrzymywać...

Zatem czekamy na wyniki z nadzieją na powodzenie.

Kapena Urby # PO 958VE

Komentarze  

# Lubel 2018-12-21 15:02
Ciekawe oferty wpłyną w styczniu, jeżeli firmy które złożyły zapytania się zgłoszą.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież